Teploměr s PIC

Teploměr s PIC 16F628A

 

Teploměr s PIC 16F84A nebo 16F628A a LED displejem…

Teploměr využívá čidlo DS18B20 – Dallas 9-12bit +/-0,5°C -55..+125°C pouzdro TO92. Tím jsou dány i jeho měřící schopnosti.

Teploměr funguje na první zapojení a není třeba nic nastavovat.

Z této stránky jsem ztáhnul vše potřebné.

led_teplomer_s_pic16f84-f628
Schéma zapojení
pic16f84_thermometer_v3_os
Osazení desky
pic16f84-thermometer-v3
Deska plošných spojů – návrh

A tady už je výsledek.

Teploměr s PIC 16F628A
Teploměr s PIC 16F628A
Teploměr s PIC 16F628A
Teploměr s PIC 16F628A

Soubory si můžete stáhnout z této stránky:
http://www.schematics.wz.cz/schemata-led_teplomer_s_PIC16F84A.html
HEX kód pro 16F84A
HEX kód pro 16F628A

9 Replies to “Teploměr s PIC”

 1. Mám prosbu na autora nebo elektro-kolegy-bastlíře. Mám pocit, že data do PIC16F84A ve formátu .hex jsou poškozena. Programátor mi hlásí error. Pro jistotu jsem stahnul ze stejných stránek data pro časovač a s naprogramováním stejného PIC16F84A nebyl problém. Prosil bych proto někoho, komu se podařilo pic naprogramovat, jestli by se se mnou mohl spojit, případně rozpalená data ve formátu .hex v příloze poslat. Zdravím všechny a děkuji za pomoc.
  milan.kutnohorsky@centrum.cz

 2. Hello!
  Sorry for english language, but I’m from Poland, so i can’t speak chech ;p. So, I made this thermometer and I have a problem. It is displaying “ 127 “, without any reaction for temperature. When I reverse DS18b20 it is only “ OFF“. I programmed with ‚XT‘ option. HELP ME, please….
  Cheers

 3. pravdepodobne to delaji ty dva kondiky C1 a C2, ja jsem je oddelal a zustal jen krystal na pinech 15 a 16 – a funguje to (nijak jsem to nezkoumal dal ani teoreticky). OFF se zobrazuje tesne po zapnuti napajeni.

 4. Dobrý den, po osazení desky podle návrhu jsem se snažil obvod oživit – bohužel marně. Na led segmentu se ukazuje nápis OFF. Obvod nereaguje na odpojení ani opětovné připojení čidla. Má s tímto problémem někdo zkušenost ? Děkuji

  • Ahoj, teplomer jsem sestavil a vse funguje presne tak, jak je popsáno. Nápis OFF se objevi vzdy, kdyz se odpoji teplotni cidlo, takze problem bych hledal mozna tam.
   Jinak bych mel taky dotaz. Zobrazuji se nekomu ve zdrojaku .asm spravne popisky?

   • Zdravím PPP,
    ani mně se popisky v asm nezobrazují správně, prakticky nepoužitelný. Já mám ale větší problém. Stažená komprimovaná a rozbalená data ve formátu hex pro 16F84A, mně nejdou nahrát do PIC. Program píše hlášku FATAL ERROR.
    Data stažená ze stejné stránky pro časovač jdou nahrát v pohodě. Nevím jestli není datový soubor poškozen. Prosba: nemáš ještě někde uložená původní data s kterýni jsi teploměr rozchodil? Desku mám osazenou a naprogramování jsem nechal až na konec. Za případnou ochotu a radu v odpovědi Děkuji Milan
    milan.kutnohorsky@centrum.cz

 5. K programování PIC používám jednoduché zapojení programátoru. S počítačem spojeným sériovým portem.

 6. Velmi jednoduché a rozměrově malé,bohužel k mé velké lítosti
  nemám možnost naprogramování procesoru a tím realizaci
  teploměru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..